Oddział Rehabilitacyjny z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej


Ordynator
lek. med. Katarzyna Medyńska
specjalista rehabilitacji medycznej

Pielęgniarka Oddziałowa
mgr Małgorzata Andrusiak – specjalista pielęgniarstwa rodzinnego

Lekarze:

Lek. Ewa Wolska – specjalista rehabilitacji medycznej, pediatrii


Oddział Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej zapewnia hospitalizowanym wysoki standard pobytu, wygodę i miłą  atmosferę, sprzyjającą uzyskiwaniu pozytywnych efektów rehabilitacji i terapii. Sale chorych są dwu-; trzy i czteroosobowe o estetycznym wnętrzu i nowoczesnym wyposażeniu (łóżka rehabilitacyjne sterowane pilotem, tematyczne materace przeciwodleżynowe, telewizory). 

Wszystkie pomieszczenia są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pacjenci mają do swojej dyspozycji pomieszczenie kuchenne, w którym mogą przygotowywać gorące posiłki i napoje. Oddział jest wyposażony w nowoczesną aparaturę m. in. sprzęt do fizykoterapii, gabinet hydroterapii z wanną do hydromasażu  stół do wyciągu pulsacyjnego, stosowany w leczeniu schorzeń kręgosłupa i inne.

Zakres świadczeń

Kompleksowa rehabilitacja pacjentów ze schorzeniami:

  • urazowo-ortopedycznymi (po operacjach endoprotezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych, po złamaniach i urazach kk dolnych, górnych oraz kręgosłupa bez uszkodzeń rdzenia kręgowego)
  • neurologicznymi (wczesna rehabilitacja po udarach mózgowych, rzutach SM, po operacjach dysków, porażeniach nerwów i splotów nerwowych.
  • reumatologicznymi (reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe wielostawowe);   
  • po amputacjach z przyczyn urazowych i ortopedycznych.

W ramach leczenia stosowane są:

  • kinezyterapia w pełnym zakresie indywidualna i grupowa
  • kinezyterapia z użyciem specjalistycznych przyrządów (UGUL, podwieszki, cykloergometr, szyna do ćwiczeń biernych kończyn dolnych);